-Kuzey Ege'de Haber

-Kuzeyege'de Haber-

Yeni Zelanda canisi İzmir’e de gelmiş!

Yeni Zelanda 49 kişinin hayatın kaybettiği, 48 kişinin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren teröristin Türkiye’de bulunduğu dönemde İzmir’e geldiği de tespit dildi.

Yeni Zelanda canisi İzmir’e de gelmiş!
21 views
16 Mart 2019 - 15:54

Yeni Zelanda 49 kişinin hayatın kaybettiği, 48 kişinin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren teröristin Türkiye’de bulunduğu dönemde İzmir’e geldiği de tespit dildi. İzmir polisinin, terörist Brenton Tarrant’ın gittiği tüm yerleri mercek altına aldığı öğrenildi. Teröristin Selçuk’ta bulunan Efes Antik Kenti’ne gittiği değerlendiriliyor.

49 kişinin cuma namazı kılarken katledildiği terör saldırısının faili teröristin 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül – 25 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye’de kaldığı belirlendi.

EFES ANTİK KENTİ’NE GİTTİ

Habertürk’ün haberine göre kaldığı süre içinde terörist Brenton Tarrant’ın İzmir’e gittiği de tespit edildi. İzmir polisi yaptığı araştırmalarda, katil zanlısının gittiği tüm yerler ve irtibat halinde bulunduğu kişiler tespit ettiği ve incelemeye aldığı öğrenildi. Brenton Tarrant’ın İzmir’de bulunduğu Selçuk ilçesine gittiği öğrenildi. Teröristin Selçuk’ta bulunan Efes Antik Kent’e gittiği değerlendirildiği bildirildi.

Kaynak: Habertürk

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.